1. Yoga

Mou duši nikdy nebylo možné nějak konkrétně charakterizovat, zcela ji ohraničit nebo někam zaškatulkovat. Stejně tak je tomu
i s jógovou praxí. Ochutnala jsem v rámci svých cest a výukových programů mnoho stylů, ze kterých jsem si postupně vybrala to,
co se mnou nejvíce rezonovalo a sestavila jsem si styl vlastní, který jsem přenesla jak do své osobní jógové praxe,
tak do způsobu výuky studentů.Pro koho je yoga vhodná?


Na lekcích se společně zaměřujeme na různá témata, která jógu představují zejména jako určitý způsob života, než jen hodinu cvičení týdně. Na své cestě jsem si velmi oblíbila jemné hýčkání Hatha jógy, šťavnaté flow plynutí Vinyasa jógy, nadchla mě filozofie Dharma jógy, a to vše se v závěru propojilo s hudbou a mantrami, které jsou vlastní Jivamucti józe. V průběhu lekce na sebe jednotlivé ásany plynule navazují v rytmu našeho dechu, za doprovodu harmonia a posvátných manter. Někdy je lekce něžnější, jindy šťavnatější, vždy ale s cílem podpořit naše zdraví, vyčistit naši mysli a obejmout naše srdce. Styl, který by se tedy možná dal nazvat Dharma-Hatha flow jóga, provází několik posledních let každé mé ráno a v různých variacích, s velkou pokorou, se ho snažím předávat dále.

O jaký styl jógy se jedná?

Jógová praxe je v různých úpravách vhodná úplně pro každého. Na mých hodinách jsou srdečně vítáni praktikující všech věkových kategorií, a každou lekci sestavuji tak, aby si na své přišli jak úplní začátečníci, tak pokročilejší. Ať už si jdete pro protažení, posílení či uvolnění, věřím, že daná jógová lekce potká studenta ve chvíli, kdy ho potkat má a učí ho s ohledem na jeho aktuální možnosti i rozpoložení.

Kdy, jak a kde lekce probíhají?

Jógové lekce probíhají dle aktuálního rozvrhu na několika místech v Českých Budějovicích a Praze v rámci pravidelných kurzů, které vypisuji většinou podle jednotlivých ročních období. Dále organizuji v průběhu roku benefiční jógové brunche, různě zaměřené jógové workshopy, mnoho jógových retreatů, dovolených a víkendů s jógou, které nabízí kromě nekonečného odpočinku také vhled do dalších a možná o kousíček hlubších směrů naší vlastní jógové praxe.