3. Rituály

Všemocná síla učení a rituálů, do kterých mě zasvětili zenoví mistři v Indii, mě přiměla k tomu, abych tyto zkušenosti sdílela dále.
Přestože vnímám jako rituál každou jógovou lekci, rozhodla jsem se několikrát ročně pořádat také různě zaměřené ceremonie,
které mohou léčit, dopomáhat k realizaci našich snů či usnadnit přechody do dalších etap našeho života. Rituální povahu
má také úžasně léčivá transformační terapie zvuku, která v kombinaci s aromaterapií dokáže být opravdovým balzámem na duši.O jaký styl jógy se jedná?


Na lekcích se společně zaměřujeme na různá témata, která jógu představují zejména jako určitý způsob života, než jen hodinu cvičení týdně. Na své cestě jsem si velmi oblíbila jemné hýčkání Hatha jógy, šťavnaté flow plynutí Vinyasa jógy, nadchla mě filozofie Dharma jógy, a to vše se v závěru propojilo s hudbou a mantrami, které jsou vlastní Jivamucti józe. V průběhu lekce na sebe jednotlivé ásany plynule navazují v rytmu našeho dechu, za doprovodu harmonia a posvátných manter. Někdy je lekce něžnější, jindy šťavnatější, vždy ale s cílem podpořit naše zdraví, vyčistit naši mysli a obejmout naše srdce. Styl, který by se tedy možná dal nazvat Dharma-Hatha flow jóga, provází několik posledních let každé mé ráno a v různých variacích, s velkou pokorou, se ho snažím předávat dále.

Transformační terapie zvuku

Jedná se o velmi efektivní meditační terapii sestavenou z léčivých zvuků a vůní Dálného východu, kterou jsem propojila s několika jógovými ásanami. Tento rituál dokáže zvukem duši i tělo léčit, uvolňovat a zároveň dočerpávat potřebnou energii k zvládání každodenních stresových situací. Pouze naše sluchové vnímání dokáže poslat naší mysli uvolnění, které žádné jiné smysly nezprostředkují. Pomocí této terapie se daří léčit úzkosti, deprese, špatné návyky, jakákoli témata, se kterými se člověk aktuálně potýká. Zvuk je typ energie, který dokáže pracovat se stresem, nejrůznějšími onemocněními, pomáhá utišit bolesti a dokonale harmonizuje čakry. Dovolte této transformační meditační terapii, aby do vaší duše vnesla pocity klidu, radosti a štěstí.

Kdy, jak a kde rituály probíhají?

***Rituální ceremonie pořádám nárazově, více v sekci Yoga retreaty a akce. Na transformační meditační terapii zvuku je možné se domluvit v rámci soukromé lekce.